Kolej na Dolnym Śląsku

   
      :: stacje::  
   
 
  :: stacje :: linie :: rozkłady :: strona główna :: strona sponsora ::
 

Błażkowa

 
Błażkowa - przystanek «
Błażkowa - widok w kierunku południowym na peron i budynek przystanku; z lewej SA102-001 jako jeden z ostatnich pociągów na tej linii wjeżdżający od strony Lubawki (1 V 2004)
Błażkowa - odjazd do Kamiennej Góry « Błażkowa - odjeżdżający w kierunku Kamiennej Góry pociąg do Sędzisławia (1 V 2004)
::1944::
::1955/56::
::1960/61::
::1969/70::
  ::rozkłady jazdy::
dla przystanku Błażkowa (Blasdorf)
 

:: Błażkowa
- mała wieś łańcuchowa leżąca w powiecie kamiennogórskim, na północ od Lubawki.

:: Błażkowa
- przystanek w 5,416 km linii Sędzisław - Kamienna Góra - Lubawka - Trutnov. Przystanek do 1945 roku nosił nazwę Blasdorf, a krótko po wojnie Bledzianowice. Powstał w roku 1869, równocześnie z budową linii do Lubawki. Przystanek przed II wojną światową posiadał dwa tory, ale wynikało to z faktu, że cały odcinek z Kamiennej Góry do Lubawki był dwutorowy, a dodatkowo od 1921 roku zelektryfikowany. Od 3 maja 2004 roku nie kursują przez Błażkową pociągi pasażerskie. Budynek przystanku jest zamieszkany i pełni żadnej roli w ruchu pociągów.

:: Błażkowa
właściwie nie posiada żadnych atrakcji, poza swoim położeniem - leży w dolinie Bobru, pomiędzy niewysokimi szczytami Skowroniec i Szczodra.

  :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::do góry::::::::    

kolej na Dolnym Śląsku, kolej na Dolnym Śląsku, Błażkowa, Błażkowa, Błażkowa, Błażkowa, Błażkowa, linia kolejowa Sędzisław - Kamienna Góra - Lubawka - Trutnov, kolej, kolej, kolej, Dolny Śląsk, Dolny Śląsk, Dolny Śląsk, koleje Dolnego Śląska, kolej na Dolnym Śląsku, kolej, Dolny Śląsk, stacja, stacja, stacja, dworzec, dworzec, dworzec, linia, linia, linia, rozkład, rozkład, rozkład, przystanek, przystanek, przystanek, most, most, most, wiadukt, wiadukt, wiadukt, historia kolei, historia kolei, historia kolei, kolejnictwo, historia kolejnictwa, kolejnictwo dolnośląskie, kolejnictwo dolnośląskie, eisenbahn, kleinbahn, bahn, kleinbahnhof, bahnhof, Schlesien, Niederschlesien