Kolej na Dolnym Śląsku

   
      :: stacje::  
   
 
  :: stacje :: linie :: rozkłady :: strona główna :: strona sponsora ::
 

Budziwojów

 
Budziwojów - rampa « Budziwojów - widok na przystanek w kierunku Chojnowa; z lewej strony tory, z prawej plac rozladunkowy (19 I 2003)
Budziwojów - wiadukt przed przystankiem « Budziwojów - wiadukt autostradowy widoczny od strony południowej - za nim rozpoczyna się przystanek Budziwojów (19 I 2003)
::1944::
::1955/56::
::1960/61::
::1980/81::
::1985/86::
  ::rozkłady jazdy::
dla przystanku Budziwojów (Baudmannsdorf)
 

:: Budziwojów
- wieś leżąca w powiecie ziemskim legnickim, na południe od Chojnowa.

:: Budziwojów
- przystanek w 15,319 km nieczynnej linii Złotoryja - Rokitki.
Przed II wojną światową przystanek Budziwojów nosił nazwę Baudmannsdorf, zaś krótko po wojnie Rudziejowice.
Przystanek znajdował się z dala od miejscowości, przy zjeździe z autostrady A-4 na Chojnów. Został zamknięty już przed 1 stycznia 1979 r., ale kiedy - ciężko stwierdzić. W późniejszym okresie była to tylko wykorzystywana do załadunku płodów rolnych ładownia. Ostatnio (do roku 2001) do Budziwojowa dojeżdżał na potrzeby kampanii buraczanej pociąg z Chojnowa; później buraki jeździły już samochodami. Jeszcze w styczniu 2003 plac przystanku był zawalony sprzętem do załadunku buraków. Przystanek Budziwojów posiadał mijankę, rampę i ogromny, wybrukowany plac.

:: Budziwojów
właściwie nie posiada żadnych atrakcji.

  :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::do góry::::::::    

kolej na Dolnym Śląsku, kolej na Dolnym Śląsku, Budziwojów, Budziwojów, Budziwojów, Budziwojów, Budziwojów, linia kolejowa Złotoryja - Chojnów - Rokitki, kolej, kolej, kolej, Dolny Śląsk, Dolny Śląsk, Dolny Śląsk, koleje Dolnego Śląska, kolej na Dolnym Śląsku, kolej, Dolny Śląsk, stacja, stacja, stacja, dworzec, dworzec, dworzec, linia, linia, linia, rozkład, rozkład, rozkład, przystanek, przystanek, przystanek, most, most, most, wiadukt, wiadukt, wiadukt, historia kolei, historia kolei, historia kolei, kolejnictwo, historia kolejnictwa, kolejnictwo dolnośląskie, kolejnictwo dolnośląskie, eisenbahn, kleinbahn, bahn, kleinbahnhof, bahnhof, Schlesien, Niederschlesien