Kolej na Dolnym Śląsku

   
      :: stacje::  
   
 
  :: stacje :: linie :: rozkłady :: strona główna :: strona sponsora ::
 

Doboszowice

 
Doboszowice - miejsce po przystanku « Sosnowa - miejsce po przystanku, z prawej równia stacyjna, na której końcu znajdował się zapewne budynek (tam leży gruz prawdopodobnie z rozebranych obiektów przystanku Sosnowa); zdjęcie wykonane z południa na północ (29 I 2003)
Doboszowice - miejsce po przystanku « Doboszowice - miejsce po przystanku, gruz prawdopodobnie z rozebranego budynku przystanku Sosnowa (23 II 2003)
Doboszowice - miejsce po przystanku « Doboszowice - miejsce po przystanku, gruz prawdopodobnie z rozebranego budynku przystanku Sosnowa (23 II 2003)
::1944::
::1955/56::
::1960/61::
::1980/81::
::1985/86::
  ::rozkłady jazdy::
dla przystanku Doboszowice (Wolmsdorf)
 

:: Doboszowice
- mała miejscowość leżąca w powiecie ząbkowickim, na południe od Kamieńca Ząbkowickiego.

:: Doboszowice
- przystanek w w 6,291 km linii Kamieniec Ząbkowicki - Nysa
(tab. 235 wg SRJP) lub 172,123 linii Katowice Legnica (linia nr 137 wg D29). Przystanek do 1945 roku nazywał się Wolmsdorf, a krótko po wojnie Rogowska.
Przystanek Doboszowice był niekorzystnie dla mieszkańców położony: na północno-wschódnim krańcu wsi (a przez wieś prowadzi szosa, na której zlokalizowano przystanek PKS).
Pociągi pasażerskie jeździły przez przystanek Sosnowa do lata 1989 roku: po raz ostatni są ujęte w rozkładzie 1989/90, ale już we wrześniu 1989 ich ruch zlikwidowano (wraz z tabelą 225 Ząbkowice Śląskie - Strzelin). Ruch towarowy odbywał się do lipca 1997, kiedy to powódź stulecia zniszczyła most na Nysie Kłodzkiej, który nie został już odbudowany.

:: Doboszowice
nie posiadają znaczących atrakcji, jedyną może być późnogotycki kościół św. Mikołaja, gruntownie przebudowany w latach 1559-1623 na renesansowy i jeszcze dodtakowo rozbudowany w XVIII wieku. Na wieży kościelnej warto zwrócić uwagę na attykę.

  :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::do góry::::::::    

kolej na Dolnym Śląsku, kolej na Dolnym Śląsku, Doboszowice, Doboszowice, Doboszowice, linia kolejowa Kamieniec Ząbkowicki - Doboszowice - Nysa, kolej, kolej, kolej, Doboszowice, kolej, kolej, kolej, Dolny Śląsk, Dolny Śląsk, Dolny Śląsk, koleje Dolnego Śląska, kolej na Dolnym Śląsku, kolej, Dolny Śląsk, stacja, stacja, stacja, dworzec, dworzec, dworzec, linia, linia, linia, rozkład, rozkład, rozkład, przystanek, przystanek, przystanek, most, most, most, wiadukt, wiadukt, wiadukt, historia kolei, historia kolei, historia kolei, kolejnictwo, historia kolejnictwa, kolejnictwo dolnośląskie, kolejnictwo dolnośląskie, eisenbahn, kleinbahn, bahn, kleinbahnhof, bahnhof, Schlesien, Niederschlesien