Kolej na Dolnym Śląsku

   
      :: stacje::  
   
 
  :: stacje :: linie :: rozkłady :: strona główna :: strona sponsora ::
 

Gorzuchów Kłodzki

 
Gorzuchów Kłodzki - budynek stacji « stacja Gorzuchów Kłodzki - widok na budynek stacji od strony dojazdu (21 X 2004)
Gorzuchów Kłodzki - pociąg do Wałbrzycha « stacja Gorzuchów Kłodzki - pociąg 8035 relacji Kłodzko Główne - Wałbrzych Główny z SP32-210 na przodzie w ciekawym zestawieniu; w tle budynek stacji (21 X 2004)
Gorzuchów Kłodzki - pociąg do Wałbrzycha « stacja Gorzuchów Kłodzki - prześwitująca spod nowszych warstw farby przedwojenny biały prostokąt z niemiecką nazwy stacji - Möhlten (21 X 2004)
Gorzuchów Kłodzki - pociąg do Wałbrzycha « stacja Gorzuchów Kłodzki - sympatyczny widoczek opuszczającego stację pociągu do Wałbrzycha (21 X 2004)
::1944::
::1955/56::
::1960/61::
::1980/81::
::1985/86::
  ::rozkłady jazdy::
dla stacji Gorzuchów Kłodzki (Möhlten)
 

:: Gorzuchów Kłodzki
- miejscowość leżąca w powiecie kłodzkim, w dolinie Ścinawki (oddzielającej Góry Sowie od Gór Stołowych) na północny zachód od Kłodzka.

:: Gorzuchów Kłodzki
- dawniej stacja a obecnie przystanek w 7,610 km linii z Kłodzka Głównego do Wałbrzycha Głównego, będącej częścią Śląskiej Kolei Górskiej ze Zgorzelca do Kłodzka (Schlesische Gebirgsbahn). Przed wojną nosiła nazwę Möhlten, a krótko po wojnie Miłotyń. Kolej dotarła tu w roku 1879 od strony Kłodzka. Obecnie stacja, funkcjonująca jako przystanek i ładownia, posiada 6 torów, w tym dwa z peronami do obsługi podróżnych; pozostałe są używane sporadycznie. Budynek stacji nie pełni już żadnych funkcji w ruchu pociągów, semaforów nie ma, kasy nie ma, wejście do poczekalni jest zamurowane, dyżurny ruchu zastąpiony przez kierownika pociągu. Linia przez Gorzuchów Kłodzki jako jedna z pierwszych otrzymała zakupione przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego (zdjęcia na stronie urzędu » www.umwd.pl) szynobusy, kursujące w dni świąteczne. W październiku 2004 roku zatrzymywały się tu 3 pary pociągów w dni robocze i 3 pary w dni wolne, z tym że od soboty 23 X 2004 miała być zlikwidowana jedna para w dni świąteczne (szynobus).

:: Gorzuchów Kłodzki
jest niewielką wsią o nietypowym dla tych okolic układzie wielodrożnicy, która powstała w XIII wieku. Przez całą swoją historię był związany z sąsiednim Bożkowem, nawet stacja została wybudowana z myślą o obsłudze obu wsi. Poza tym niczym szczególnym Gorzuchów pochwalić się nie może.

  :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::do góry::::::::    

kolej na Dolnym Śląsku, kolej na Dolnym Śląsku, Gorzuchów Kłodzki, Gorzuchów Kłodzki, Gorzuchów Kłodzki, Gorzuchów Kłodzki, Gorzuchów Kłodzki, linia kolejowa Wałbrzych Główny - Ścinawka Średnia - Kłodzko, Śląska Kolej Górska, Schlesische Gebirgsbahn, kolej, kolej, kolej, Dolny Śląsk, Dolny Śląsk, Dolny Śląsk, koleje Dolnego Śląska, kolej na Dolnym Śląsku, kolej, Dolny Śląsk, stacja, stacja, stacja, dworzec, dworzec, dworzec, linia, linia, linia, rozkład, rozkład, rozkład, przystanek, przystanek, przystanek, most, most, most, wiadukt, wiadukt, wiadukt, historia kolei, historia kolei, historia kolei, kolejnictwo, historia kolejnictwa, kolejnictwo dolnośląskie, kolejnictwo dolnośląskie, eisenbahn, kleinbahn, bahn, kleinbahnhof, bahnhof, Schlesien, Niederschlesien