Kolej na Dolnym Śląsku

   
      :: stacje::  
   
 
  :: stacje :: linie :: rozkłady :: strona główna :: strona sponsora ::
 

Brochocin

 
Brochocin - rampa « Brochocin - rampa przystanku, a na drugim planie po lewej stronie budynek dróżnika - obecnie zamieszkiwany przez emerytkę kolejową (19 I 2003)
Brochocin - wiadukt przed przystankiem « Brochocin - tutaj jeszcze na początku lat 90. XX wieku stał budynek przystanku, w tej chwili została tylko podmurówka - za pusty plac PKP płaci mniejszy podatek niż za nieruchomość zabudowaną, pomijając już koszty utrzymania nikomu niepotrzebnego budynku (19 I 2003)
Brochocin - wiadukt przed przystankiem « Brochocin - schody prowadzące niegdyś do środka budynku (19 I 2003)
Brochocin - peron « Brochocin - widok ogólny przystanku w kierunku Chojnowa, po prawej stronie zdjęcia widać resztki krawężnika peronu; jak widać na zdjęciach (tym i wcześniejszych) przystanek był wyposażony w jeden tor przelotowy i jeden ślepy do rampy (19 I 2003)
Brochocin - wiadukt przed przystankiem « Brochocin - wiadukt nad drogą do Zagrodna, znajdujący się ok. 500 m przed przystankiem licząc od strony Złotoryi (19 I 2003)
Brochocin - wiadukt przed przystankiem « Brochocin - ten sam wiadukt nad drogą do Zagrodna, ale ujęty z góry - zwracają uwagę braki w elementach drewnianych, które z nieczynnego i pozostawionego bez dozoru obiektu zostały rozkradzione przez okoliczną ludność (19 I 2003)
::1944::
::1955/56::
::1960/61::
::1980/81::
::1985/86::
  ::rozkłady jazdy::
dla przystanku Brochocin (Brockendorf)
 

:: Brochocin
- wieś leżąca w powiecie złotoryjskim na północny zachód od Złotoryi.

:: Brochocin
- przystanek w 12,818 km nieczynnej linii Złotoryja - Rokitki. Przed wojną nosił nazwę Brockendorf, zaś krótko po wojnie Mrokocin. Przystanek znajdował się na samej granicy wsi. W połowie lat 90-tych został przez PKP rozebrany murowany budynek przystanku, została po nim tylko podmurówka. Przystanek posiadał boczny tor, po którym zachował się ślad, i rampę, wykorzystywaną przede wszystkim w kampanii buraczanej.

:: Brochocin
właściwie nie posiada żadnych atrakcji.

  :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::do góry::::::::    

kolej na Dolnym Śląsku, kolej na Dolnym Śląsku, Brochocin, Brochocin, Brochocin, Brochocin, Brochocin, linia kolejowa Złotoryja - Chojnów - Rokitki, kolej, kolej, kolej, Dolny Śląsk, Dolny Śląsk, Dolny Śląsk, koleje Dolnego Śląska, kolej na Dolnym Śląsku, kolej, Dolny Śląsk, stacja, stacja, stacja, dworzec, dworzec, dworzec, linia, linia, linia, rozkład, rozkład, rozkład, przystanek, przystanek, przystanek, most, most, most, wiadukt, wiadukt, wiadukt, historia kolei, historia kolei, historia kolei, kolejnictwo, historia kolejnictwa, kolejnictwo dolnośląskie, kolejnictwo dolnośląskie, eisenbahn, kleinbahn, bahn, kleinbahnhof, bahnhof, Schlesien, Niederschlesien