Kolej na Dolnym Śląsku

   
      :: stacje::  
   
 
  :: stacje :: linie :: rozkłady :: strona główna :: strona sponsora ::
 

Siekierzyce

 
Siekierzyce - budynek przystanku od wschodu « Siekierzyce - widok na budynek przystanku od strony peronów; przystanek znajduje się tuż przy wiadukcie drogowym z szosą Jawor - Strzegom (2 VIII 2004)
Siekierzyce - peron « Siekierzyce - budynek przystanku od strony peronów; na stacji były 2 tory; widok w kierunku Jawora i widocznego na dalszym planie wiaduktu (2 VIII 2004)
Siekierzyce - budynek przystanku od strony doajzdu « Siekierzyce - widok budynku przystanku od strony dojazdu; przystanek znajduje się zaraz na początku wsi (2 VIII 2004)
Siekierzyce - wycofywanie składu « Siekierzyce - zbliża się od strony Gniewkowa skład wagonów towarowych, wypychanych powoli przez SM42-056; widok z wiaduktu nad linią kolejowną prowadzącą do wsi (2 VIII 2004)
Siekierzyce - wycofywanie składu « Siekierzyce - pociąg odjeżdża do Jawora; na północ) (2 VIII 2004)
::1944::
::1955/56::
::1960/61::
::1980/81::
::1985/86::
  ::rozkłady jazdy::
dla stacji Siekierzyce (Seckerwitz)
 

:: Siekierzyce
- mała wieś leżąca w powiecie jaworskim, 4 km na południowy wschód od Jawora.

:: Siekierzyce
- przystanek w 4,540 km linii kolejowej z Jawora do Roztoki (nr 331 wg D-29) i 5,0 km linii Jawor - Marciszów (tab. 248 wg SRJP). Przed wojną nosiła nazwę Seckerwitz. Planowy ruch osobowy przez Siekierzyce zainaugurowano 15 października 1896 roku.
Budynek przystanku jest zamieszkały. Jeszcze w 2003 roku na budynku przystanku wisiała tablica z napisem "Siekierzyce", ale podczas wymiany okna w 2004 roku została ona usunięta - został po niej widoczny ślad pod oknami na I piętrze. Ruch pociągów osobowychh jest zlikwidowany, a jedyne pociągi docierają tylko do znajdującego się kilka kilometrów dalej Gniewkowa. W roku 1985/86 przez przystanek Siekierzyce przejeżdżały 3 pary pociągów osobowych (w tym jedna para w relacji Marciszów - Legnica i z powrotem).

:: Siekierzyce
znane są co najmniej od roku 1386 jako Sekirwicz. W średniowieczu w okolicznym strumieniu poszukiwacze wypłukiwali złoto i srebro

  :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::do góry::::::::    

kolej na Dolnym Śląsku, kolej na Dolnym Śląsku, Siekierzyce, Siekierzyce, Siekierzyce, Siekierzyce, Siekierzyce, Bohrauseifersdorf, Gniewomirowice, linia kolejowa Jawor - Siekierzyce - Roztoka, kolej, kolej, kolej, Dolny Śląsk, Dolny Śląsk, Dolny Śląsk, koleje Dolnego Śląska, kolej na Dolnym Śląsku, kolej, Dolny Śląsk, stacja, stacja, stacja, dworzec, dworzec, dworzec, linia, linia, linia, rozkład, rozkład, rozkład, przystanek, przystanek, przystanek, most, most, most, wiadukt, wiadukt, wiadukt, historia kolei, historia kolei, historia kolei, kolejnictwo, historia kolejnictwa, kolejnictwo dolnośląskie, kolejnictwo dolnośląskie, eisenbahn, kleinbahn, bahn, kleinbahnhof, bahnhof, Schlesien, Niederschlesien